NHL. Belarusul Sharangovich l-a ajutat pe „New Jersey” să învingă rusul „Washington” Ovechkin

În următorul meci din sezonul regulat al Ligii Naționale de Hochei s-au întâlnit echipele belarusului Yegor Sharangovich și rusului Alexander Ovechkin.

Primii care au câștigat au fost New Jersey Devils. Mai mult, atacantul din Belarus a ajutat-o ​​în acest sens.

Un alt moment curios: „diavolii” i-au învins pe hocheiștii capitalei acasă, în fața suporterilor de la Washington.

Adevărat, victoria nu a fost ușoară pentru Sharangovich și companie – a venit la prelungiri. Scorul final al confruntării este 5:4 în favoarea New Jersey.

Sharangovich

Cât despre belarus, timpul său net de joc a fost de 14 minute și 27 de secunde.

În meci, Egor a făcut trei șuturi la poarta adversă și a dat un pasaj.

În total, belarusul a înscris deja 30 de puncte (13+17) în 75 de jocuri în sistem „gol + pasă”.

Apropo, și Alexander Ovechkin a marcat o pasă eficientă. Dar nu a ajutat echipa sa.

Să adăugăm că un alt belarus, Aleksey Protas, a luat-o pe gheață ca parte a Washingtonului. Are 11 minute și 56 de secunde de joc și 2 șuturi pe poartă.