Fotbal. Liga Campionilor. Real Madrid și AC Milan ajung în semifinale

Primii participanți la semifinala Ligii Campionilor au devenit cunoscuți. Spaniolă „Real” și italiană „Milan” au fost primele care și-au făcut drumul acolo.

S-a întâmplat după retururile etapei sferturi de finală, care a avut loc în seara zilei de 18 aprilie.

Clubul din Madrid a rămas la Londra cu localul Chelsea. În primul meci – acasă – „cremoasa” a obținut o victorie încrezătoare (2:0).
Cu același scor, pupile lui Carlo Ancelotti au învins adversarul pe stadionul său de acasă, Stamford Bridge.

În cadrul lui Real Madrid, Rodrigo a marcat de două ori, supărând gazdele în minutele 58 și 80 ale confruntării.

fotbal

Astfel, conform sumei a două meciuri (4:0), eminentul club spaniol a ajuns în semifinale.

Adversarul său în această etapă a competiției va fi câștigătorul perechii „Bayern” – „Manchester City” (meciul va avea loc în seara zilei de 19 aprilie).

Amintiți-vă că în primul meci de la Manchester, „cetățenii” i-au învins pe Munchen – 3:0.

Un alt semifinalist a fost Milan, care a învins un alt club italian, Napoli napolitan.

În cel de-al doilea sferturi de finală (la Napoli) s-a înregistrat un egal – 1:1. Totuși, Milan a câștigat acasă cu 1-0.

Adversara rossonerilor în semifinale va fi câștigătoarea perechii Inter (Milan) – Benfica (Lisabona).

În primul meci (în capitala Portugaliei), italienii s-au dovedit a fi mai puternici – 2:0. Astă seară este meciul de retur.