Au devenit cunoscute ultimele semifinaliste ale Ligii Campionilor

Miercuri seara, 19 aprilie, au fost stabiliți ultimii participanți la semifinalele Ligii Campionilor.

Italianului „Milan” și Madridului „Real” li s-au alăturat englezii „Manchester City” și un alt club din Milano – „Inter”.

Cât despre britanici, ei au jucat al doilea meci din sferturile de finală cu Bayern la Munchen. Acasă în primul meci câștigat cu scorul de 3:0.

În Germania, „cetăţenii” au jucat la egalitate (1:1), care, prin suma a două confruntări, le-a permis să treacă în etapa următoare.

fotbal

În cadrul City, Erling Haaland, golgheterul actualei Ligii Campionilor, a marcat un gol cu ​​12 goluri.

În semifinale, bărbații lui Josep Guardiola se vor confrunta cu Real Madrid, campioana în titlu a Ligii Campionilor.

Amintim că în sferturile de finală, spaniolii au învins de două ori un alt club britanic, London Chelsea, cu același scor 2:0.

Iar Inter Milano după o victorie în deplasare asupra portughezei Benfica (2:0) pe teren propriu a pictat un egal cu un adversar – 3:3.

În semifinale, Inter se va întâlni cu Milan, care a învins un alt club italian, Napoli, în suma a două meciuri din sferturile de finală.

Acasă, milanezii s-au impus cu scorul de 1:0, la Napoli au jucat la egalitate – 1:1.